Skip links

LED Aydınlatma Kullanımı Neden Önemli ?

LED Aydınlatmalar sarf edilen enerjinin %90’ını ışığa çevirir. Enerjiyi ısıya çevirmez, gezegen sağlığına fayda sağlar. Onarım ve bakım gerektirmez. Kızıl ötesi(IR) ya da Ultraviyole(UV) ışın yaymaz. Çevreye ve insan sağlığına negatif etkide bulunmaz. Ev tasarımlarında dizayn ve dekorasyon fırsatları üretir. Birçok akıllı telefon, tablet ve bilgisayarda ve bilhassa Akıllı Televizyonlarda ışıklandırma teknolojisi olarak kullanılmaktadır.

LED Lambaların faydaları saymakla bitmez ama biz yine de şöyle madde madde sıralayalım sizlere.

  1. Öncelikle LED Aydınlatmalar, sarf edilen enerjinin %90’ını ışığa çevirir. Diğer ürünlerle kıyas edildiğinde %90’a ulaşan bir enerji tasarrufu sağlar. Sağladığı tasarruf imkânı sadece enerji kullanımı ile sınırlı değildir. Tesisat ve montaj ekipmanları da kıyaslandığında LED Aydınlatma, diğer aydınlatma türlerinden 2 kat uygun fiyatlı!
  2. Bir LED Ampul ortalama 50 bin saat çalışabiliyor. Bu süre, Akkor Flamanlı Lamba kullanıcılarının 50 kere Lamba değişimi yaptığı bir süre demek!
  3. LED Lambalar, belirli kimyasal eklentileri sayesinde doğrudan renkli ışık üretir, boyama ya da kaplama ihtiyacı duymaz.
  4. Diğer aydınlatma ürünleri enerjinin önemli bir kısmını ısıya dönüştürdükleri için küresel ısınmaya negatif etkilidir. LED Aydınlatma ise enerjiyi ısıya çevirmez, gezegen sağlığına fayda sağlar.
  5. Onarım ve bakım gerektirmez. Suya ve neme dayanıklı olduğundan atmosfer ve iklimden etkilenmez. Bakım bedeli gerektirmediğinden tasarruf sağlar.
  6. LED Ampuller Kızıl ötesi(IR) ya da Ultraviyole(UV) ışın yaymaz. Çevreye ve insan sağlığına negatif etkide bulunmaz.
  7. Diğer lambaların maksimum bir açıp-kapama sınırı var iken LED Aydınlatmalarda böyle bir ömür söz konusu değildir. Sık açıp kapama ömür kısaltmaz, ışığı azaltmaz, çabuk patlama ve kullanım dışı kalma yaşanmaz.
  8. Ev tasarımlarında dizayn ve dekorasyon fırsatları üretir. Sadece kullanım kolaylığı ve tasarrufu ile kalmaz, göz estetiğine de yardımcı olur.
  9. Elektronik teknolojinin yarınlarında ışığın kullanıldığı tüm elektronik eşyada kullanılarak, 21.yy’ın ışık kaynağı olduğunu ispatlamış durumdadır. Birçok akıllı telefontablet ve bilgisayarda ve bilhassa Akıllı Televizyon ürünlerinde olarak kullanılmaktadır.