Skip links

Orta Gerilim Sigortalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Orta Gerilim Sigortaları, yüksek güvenliği sağlamak için yüksek saflıkta ve dikkatli ölçülerle gümüş tel kullanılarak üretilmelidir. Herhangi bir ark oluşumunda, arkı söndürmeyi hızlandırmak için, çok temiz nemsiz kuvartz kumu ile yataklanmalı, bu kuvartz kumlarının tane büyüklükleri bile dikkatle belirlenmelidir.

“Orta Gerilim Sigortaları, hattınızı ve tesisinizi kötü senaryolardan koruyan en etkili güvenlik önlemidir”, denilebilir. Çünkü, Orta Gerilim Sigortaları fiyatları ile kıyaslandığında, yeterli güvenlik sağlanmadığından dolayı yaşanan büyük kayıplar, sigortanın ne denli önemli bir koruyucu materyal olduğunu gösteriyor. Bu yüzden Orta Gerilim Sigorta seçimi  yapılırken, yeterli koruma sağlanamaz ise neler yaşanılabilir düşünülerek tercih edilmelidir. Üstelik kaybedilen sadece ekonomik kayıplar ve mal olmayabilir. Sigortaların can kayıplarına engel oluşu da hiçbir zaman göz ardında kalmamalıdır.

Orta Gerilim Sigortaları, yüksek güvenliği sağlamak için yüksek saflıkta ve dikkatli ölçülerle gümüş tel kullanılarak üretilmelidir. Bu teller her iki taraftaki bakır uçlara tutturulmalıdır. Herhangi bir ark oluşumunda, arkı söndürmeyi hızlandırmak için, çok temiz nemsiz kuvartz kumu ile yataklanmalı, bu kuvartz kumlarının tane büyüklükleri bile dikkatle belirlenmelidir.

Orta Gerilim Sigortaları, yanmayan, tutuşmayan, ısıya dayanıklı malzeme ile izole edilmiş olmalıdır. Üstelik sigorta çeşitli etkilere ısrarla ve sıklıkla maruz kalacaktır. Örnek olarak, hava zamanla aşındırmaya, su ve nem yıpratmaya, atmosfer çeşitli etkilerle korozyona uğratmaya çalışacaktır. Tüm bunlar değerlendirilerek, Orta Gerilim Sigortaları üretim malzemesi Elektroporselen, içi ve dışı sırlı bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca her iki taraftaki metal başlıklar için oksidasyona karşı koruma sağlayacak nikel ya da gümüş kaplama tercih edilmelidir. Başlıklar silikon conta ile preslenmeli, herhangi bir sıvı geçişine izin verilmemelidir. Böylece sigortanızın mekanik dayanıklılığı arttırılmalı, nemli ortama karşı hattın güvenliği sağlanmalıdır.  

Arda Elektrik olarak, “Ürün Gruplarımız” içerisinde dilediğiniz modelde, dilediğiniz aralıkta Orta Gerilim Sigortalarını bulabilirsiniz. Ayrıca Müşteri Temsilcimizden destek alabilir, WhatsApp Destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.